YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. EMEKLİLERİ SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

HAKKIMIZDA

48.KURULUŞ YILINDAYIZ, GURURLUYUZ…

YÖNETİM KURULUMUZ

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
 
 
 
SÜREYYA BÜLENT İPEKLER (Genel Başkan)
 
1965 yılında İstanbul’da doğmuştur.1984 Yılında Eyüp Ticaret Lisesi’nden mezun olmuştur.Serbest muhasebeci olarakiş hayatına atılmıştır.1988 Yılında Bankamızın TL Pozisyon Biriminde çalışmaya başlamıştır.2013 yılında Hazine TL Operasyon biriminden emekli olmuştur.Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
 
BAHADIR DİRİM (Genel Başkan Yardımcısı)
 
1972 İstanbul’da doğmuş, ilkokul tahsilini İzmir, ortaokul ve lise tahsilini Ankara’da yaparak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme  Bölümü’nü bitirerek,  çalışma hayatına  pazarlama sektöründe 1993 senesinde başlayarak, 1995 bankacılık sektörüne giriş yapmıştır. Bankamızda 2006 yılında göreve başlayarak  sırasıyla Eminönü, Nuruosmaniye, Galatasaray ve Zeytinburnu Demirciler sitesi  şubesinde  Kobi Bankacılığı alanında Yönetmen olarak çalışmış ve  Bölge Müdürlüğü kadrosun da pazarlama kadrosunda  çalışarak 2023 emekli olmuştur.
Bankamız  Arama Kurtarma Takımlarında görev alarak çeşitli afetlerde kurtarma ekiplerinde yer almış, halen SAR Arama Kurtarma  ve Acil Yardım Derneği ekip üyesidir.
FRANKFURT SCHOLL FİNANCE MANAGEMENT EUROPEN BANK  ile KOBİ KREDİLERİ AVRUPA BANKALARI  BASEL II  KOBİ ‘leri anlama  ve analizi sertifikasyonunu tamamlamış ve bu dalda danışmanlık faaliyetlerini sürdürmekte aynı zamanda Marmara Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Belediyeler Bölümünde eğitimine devam etmekte olup,  2 çocuk babasıdır.
 
 
 
HÜLYA YAVUZ (Genel Sekreter)
 
1976 Yılında İstanbul’da doğmuştur. Açık Öğretim Üniversitesi Banka ve Sigortacılık bölümünden mezun olduktan sonra ,1995 tarihinde Bankamız Ümraniye şubesinde göreve başlamıştır. Sırasıyla İmes Sanayi Sitesi , Ataşehir ,  Bakkalköy şubelerinde çalıştıktan sonra 2 yıl Bölge Operasyon Yönetmenliği yapmıştır. 2023 Nisan ayı itibarıyla emekli olmuştur. Evli ve 2 kız çocuğu bulunmaktadır.
 
 
CUMALİ AKKAYA (Genel Mali Sayman)
 
1960 Ceyhan Adana’da doğmuştur. İlkokulu Ceyhan’da tamamlamış, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.Selçuk Üniversitesi Eğitim fakültesi Almanca bölümünü 1985 yılında bitirmiştir. 1988 Yılında bankamızın Kartal şubesin muhasebe bölümünde çalışmaya başlamıştır. 2020 yılında Şubeler Muhasebe Destek bölümünden yönetici pozisyonundayken emekli olmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
 
 
 
ENDER YILDIRIM (Üye)
 
25 Ekim 1975 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında lisans derecesi ile mezun olmuştur. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.'de gişe yetkilisi olarak başladı ve daha sonra Operasyon bölümünde çalışmıştır. 2014 tarihinde Operasyon Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.
1 Ocak 2022 tarihinde Fatih Bulvarı Şubesi’nde Operasyon Yöneticisi olarak çalışmıştır. 15 Şubat 2023 tarihinde istifa ederek ayrılmış ve EYT kapsamında 6 Mart 2023 tarihinde emekli olmıştur. Ayrıca kurum içinde Satış ve Hizmet eğitmeni olarak da görev yapmıştır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.
 
 
 
CEM GÜNAY (Üye)
 
1974 Isparta Yalvaç doğmuştur. İlk, orta öğretimini Isparta’da tamamladıktan sonra sırasıyla Gölcük Teknik Lisesi Elektrik Bölümünü, Kocaeli Üniversitesi Müh. Fak. Jeofizik Bölümünü, Kocaeli Üniv. İİBF İşletme Yönetimi Organizasyon Bölümünü tamamlamıştır. 1998 yılında Yapı Kredi Bankası  kuruluşu İntek A.Ş. ‘de  Çağrı Merkezi Operasyon Yetkilisi olarak işe başlamış, devamında üye iş yeri müşteri hizmetlerinde çalışmıştır. 2006 sonrasında Gölcük Şubesi, Körfez Şubesi ve Gebze Zübeyde Hanım Cad. Şubesinde Kobi Portföy Yönetmeni olarak çalışmıştır. 2023 ağustos ayında emekli olmuştur. Evli iki erkek çocuk babasıdır.
 
 
 
DİLEK ÇELENK (Üye)
 
1984 yılında Kerevitaş Gıda ile birlikte çalışma hayatına başlamış, Güney Giyim sanayi,Özgür muhassebe firmalarında devam etmiştir. 1988 Yılında Bankamız Osmanbey Menkul Değerler Merkezinde işe başlamıştır.2006 Yılında Özel Bankacılık bölümüne geçmiş Kozyatağı, Altıyol, Moda, Caddebostan, Feneryolu Özel Bankacılık Şubelerinde görev almış 2021 yılında emekli olmuştur.İki yıl Burganbank Çiftehavuzlar Özel Bankacılık Şubesinde iş hayatını devam ettirmiştir.
 
 
SİNAN YÜCESOY (Üye)
 
1974 yılında Yapı Kredi çalışanı bir babanın oğlu olarak İzmir/Selçuk ta doğmuştur. Bankada çalışma hayatına 1996 yılında veznedar olarak başlamıştır, sonrasında gişe memuru olmuş, vatani görev nedeniyle ayrıldığı bankamıza 2001 yılında Eşrefpaşa şubesi ile geri dönmüştür. Çalışma hayatı boyunca Operasyon Bölge Bankacılık İşlemleri Yönetmeni olarak şehir dışları dahil birçok şubede gişe ve operasyon kadrosunda görev yapmıştır, son dönemlerimde ise 2014 yılında Operasyon Yöneticisi olarak Gaziemir Çarşı şubesini açıp 7 yıl görev yaptıktan sonra pandemi nedeni ile şube kapatma kararı sonrası, Balçova Şubesi sonrası ve Torbalı şubelerinde görevine devam etmiştir. 2023 yılında emekli olmuştur. Sosyal faaliyet olarak bankamız Koç Grubu ile birleşmesi sonucu KOÇ OLİMPİYATLARI sebebi ile 2008 yılında kurulan İzmir Basketbol Takım sorumlusu ve kaptanı olarak emekli olana kadar görev yapmıştır, 2011 Van depreminde YAKUT (Yapı Kredi Arama Kurtarma ) ile Van/Erciş te 8 gün gün faaliyette bulunma şerefine sahip olmuştur. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır.
 
 
 
GÜLŞAH ÇATALBAŞ (Üye)
 
1980 yılında Trabzon’da doğmuştur. 1996 yılında mezun olmuştur, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisansını tamamlamıştır. Özel sektörde İnsan Kaynakları ve Muhasebe üzerine 10 yıllık deneyiminden sonra 2007 yılında Bankamız Tuzla/İçmeler Şubesinde göreve başlamıştır. 2023 Yılında bankamızdan KOBİ Portföy yöneticisi iken emekli olmuştur. İki çocuk annesidir. Bağlama çalmaktadır,müzikle iç içe yaşamaktadır.
 
 
KEZBAN KORKMAZ (Üye)
 
1977 İstanbul doğmuştur. Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. 2000 yılında Yapı Ve Kredi Bankası Gayrettepe Şubesinde çalışmaya başlamıştır, sonrasında Esentepe Kurumsal Şubesi ve Genel Müdürlük kadrolarında görev almıştır. İstanbul Anadolu Yakasında bir çok şubede çalıştıktan 2023 Nisan ayında emekliliğe hak kazanmıştır.
 
 
NEJLA KAPLAN (Üye)
 
1975 yılında Ankara’da doğmuştur, Lisan eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Atılım Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Bankacılık kariyerine 1996 yılında Koçbank A.Ş. Çankaya Cinnah Şubesinde Bireysel Bankacılık Müşteri Temsilcisi olarak başlamıştır. Daha sonra 2008 yılında Özel Bankacılık Bölümüne geçerek Ankara Özel Bankacılık, Çankaya Özel Bankacılık ve Caddebostan Özel Bankacılık şubelerinde görev yapmıştır. 2023 Mayıs itibariyle EYT kapsamında emekli olmuş ve bir yıl boyunca Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Uzmanlık eğitimi almıştır.
 
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
 
 
 
AYSEL ŞAHİN (Yedek Üye)
 
1965 yılında Ordu'da dünyaya gelmiştir, ilk, orta, lise eğitimini Ordu'da tamamladıktan sonra  Karadeniz Üniversitesine bağlı Giresun M.Y.O. İşletmecilik bölümünden 1986 yılında mezun olmuştur. 1987 yılında Yapı Kredi Bankası A.Ş. Bebek Subesi'nde işe başlamıştır, Rıhtım, Ortaköy, Karaköy, Gayrettepe şubelerinde ve degişik departmanlarında, Krediler, Cari Hesaplar, Anakasa Sorumluluğu, servis yönetmenliği yapmıştır. En son Beşiktaş Subesi'nde 24 yıl hizmet vererek emekli olmuştur.
 
 
CANSU YILDIZ (Yedek Üye)
 
1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi / İktisat Fakültesi/ İktisat Bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 1995 yılında Paşabahçe Şişecam A.Ş de başlamıştır. 2004 yılında Koç Bank’ da işe başlamış ve birleşme ile 2013 yılına kadar Yapı Kredi Bankası’nda Operasyon Yetkilisi olarak devam etmiştir. Siyaset ve Sivil Toplum Kuruluşlarında görev almaktadır. 2019 yılında kurulan bir derneğin Kurucu Üyesi ve halen Genel Sekreteridir. Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu vardır.
 
 
 
HATİCE DOKUZCAN (Yedek Üye)
 
1971 İstanbul doğmuştur. Fatih Ticaret Meslek Lisesi’nden mezun olmuştur.1991 Yılında Bankamız Balipaşa şubesinde iş hayatına başlamıştır.Sonrasında Satış kadrosunda Temsilci olarak devam etmiştir.Sırasıyla Malta, Ümraniye, Kozyatağı, İçerenköy, Bakkalköy şubelerinde çalışmıştır. En son Ataşehir şubesinde Platinium Portföy Yönetmeni olarak 2020 yılında emekli olmuştur. Evli ve iki çocuk annesidir.
 
 
 
ŞERİFE SERPİL ÜNGÜT (Yedek Üye)
 
1977 tarihinde Osmaniye ili Bahçe ilcesinde doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini doğduğu yerde tamamlamıştır.1996 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Maliye Meslek Yuksekokulu’ndan mezun olmuştur. 1996 yılı ile 2000 yılı arasında Marmara Ereğli'sinde vekil ögretmenlik ve Tekstil de planlama departmanında çalışmıştır. 2000 yılında Yapı Ve Kredi Bankası Çanakkale Şubesinde göreve baslamış, 2022 yılında İstanbul Beylikdüzü Ticari şubesinden Operasyon Yönetmeni olarak Emekli olmuştur. Evli ve iki kızı vardır.
 
 
 
DEVRİM ABACI (Üye)
 
1976 Yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Alibeyköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra,1996 senesinde bankamız Beşyüzevler Şubesinde Kaynak Yönetimi bölümünde çalışmaya başlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesinden işletme önlisans egitimi almıştır. Genel Müdürlük bünyesinde kurulan, Bakırköy Bölge Müdürlüğü Şubeler Satış Destek biriminde Perakende Bankacılık İşlemleri Yönetmeni ve Bölge Müşteri Hizmetleri Temsilcisi olarak çalışmıştır. 2023 tarihi itibari ile emekliye ayrılmıştır.
 
Denetleme Kurulu Asil Üyeleri
 
 
 
MUSTAFA MURAT MİŞE (BAŞKAN)
 
1978 İstanbul doğmuştur. 1998 yılında başladığı Yapı Kredi Bankası’ndaki hayatına 22 yıl devam etmiştir. Bu süre içerisinde Gişe ve Bankacılık İşlemleri Yönetmeni olarak Şube Operasyonlar’a bağlı çalışıp, son birkaç yılını da Bilgi Belge İşlemlerinde yer alarak sonlandırmıştır.
Gayrimenkul ve Kentsel Dönüşüm üzerine Eğitimler almıştır. Kendisi gibi Yapı Kredili ve bankamız emeklisi eşiyle birlikte 2 kız çocuğuna sahipdir.
 
 
SUNA SARIKAYA GÜLMEZ (ÜYE)
 
1975 İstanbul doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimlerini İstanbul' da tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünü bitirmiştir. Yapı Kredili bir babanın çocuğu olarak 1997 yılında Yapı Kredi çalışma hayatına katılmıştır. 2023 yılında Kurumsal İnternet ve MVT Şube ekibinden uzman olarak emekli olmuştur. Evli ve bir kız annesidir.
 
ASLIHAN BOZKURT (Üye)
 
Kocaeli Üniversitesi Büro Yönetimi bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. 2008 Yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisansını tamamlamıştır. Şu an Sakarya Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını yapmaktadır. İş hayatına 2000 Yılında Tansaş ‘ da Müşteri Hizmetlerinde başlamıştır, sonrasında Osmanlı Bankası,Garanti Bankası’nda çalışmıştır. 2006 yılında bankamızla yolları kesişmiş Bireysel Portföy yönetmeni olarak görev almış ve 2023 yılında emekli olmuştur.
 
Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri
 
 
SONGÜL CAN SAK (Üye)
 
1997 yılında Bankamızda iş yaşamına başlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. Bireysel/Kişisel ve Kobi Bankacılığı Porföy Yönetmenliği görevlerinde bulunmuştur. Mortgage bilirkişi olarak da görev almıştır. Kozyatağı Atatürk Caddesi Şubesi’nde çalışırken emekli olmuştur.
 
MELTEM ÇAKAR (Üye)
 
1979 tarihinde Gaziantep'de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. 1998 yılında Yapı ve Kredi Bankası Harbiye Kurumsal Şubesinde Operasyon Bölümünde memur olarak çalışmaya başladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İstatistik bölümü ve İstanbul Üniversitesi Çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olmuştur.
Bankamızda sıra ile Harbiye Kurumsal, Galata Kurumsal, Maslak, Merkez, Nişantaşı,Merkez Plaza, Elmadağ, Göztepe Park ve Ataşehir şubelerinde görev yapmıştır. Ağustos 2023 yılında bankamızdan Operasyon Yöneticisi ünvanı ile emekliye ayrılmıştır. Evli ve iki kız çocuk annesidir.
 
 
ŞAFAK ÜMİT SOYDAN (Üye)
 
1960 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini gazeteci babasının görevi nedeniyle 11 yıl kalınan Adana’da tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1981 yılında mezun olmuştur. Profesyonel iş yaşamına 1980 yılında Banca di Roma – İstanbul Şubesi’nde başlamıştır. Sırasıyla, Dış İşlemlerde Kambiyo Görünmeyen Kalemler, İthalat, İhracat ve Döviz Pozisyonu müdürlükleri, takiben 1990 -2007 yılları arasında Hazine Müdürlüğü görevini yapmıştır. Banka birleşmeleri sonucunda, UniCredit Banca di Roma – İstanbul’un 2007 yılında YapıKredi’ye katılmasıyla, unvan hariç tüm özlük haklarıyla YapıKredi’ye geçerek Hazine Operasyon grubunda 12 yıl sürdürdüğü görevinden 2019 Ocak ayında emekli olarak ayrılmıştır.Evli ve iki çocuk babası olan Şafak Ümit Soydan, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.
 

SİZ DE HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ ?

Gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için kayıt olun.

Genel Merkez Telefon 0212 272 89 89 - 0212 216 82 05
Genel Merkez Adres Büyükdere Caddesi No. 24 Hukukçular Sitesi Kat 3 Daire 35 Mecidiyeköy / İstanbul
Derneğimizden Bilgi Alabilirsiniz info@ykbemeklileridernegi.org
© Her Hakkı Saklıdır. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği